16.04.2020

Zajęcia dydaktyczne

?Dzisiaj powitajmy się inaczej-zabawa dźwiękonaśladowcza na powitanie – ,,Na podwórku”.
Gdy rodzic mówi i: Dzień dobry: kurki, gąski, kaczki, indyki, to dziecko
naśladuje ich głosy: ko, ko, ko, gę, gę, gę, kwa, kwa, kwa, gul, gul, gul.
?Poćwiczmy przy muzyce https://youtu.be/l-P0PfiZp9E
?Zabawa dydaktyczna ,,Kury na grzędzie”
Potrzebne nam będą trzy długie paski papieru, sylwety kur wycięte z papieru, lub coś co przypomina kurę. Można wydrukować i wyciąć.

Wycinają rodzice, dzieci mogą pokolorować przed wycięciem.
Zadaniem dziecka jest umieszczenie kur na grzędach, używając określeń dotyczących położenia przedmiotów w przestrzeni, mówią, gdzie siedzi ich kura, np.: na górnej, na dolnej lub na środkowej grzędzie. Możemy my też zlecać zadania np. posadź dwie kury na środkowej grzędzie, trzy na dolnej itd. Układamy kury np. 3, 2,1 na grzędach i zadajemy pytania: na której grzędzie jest najmniej kur, policz kury itd.
?Zaśpiewajcie piosenkę i potańczcie przy piosence ,,Gdacze kura: Ko, Ko, https://youtu.be/QPqALIknKwY
?Zabawa plastyczna – lepienie z plasteliny na temat: ,,Mieszkańcy wiejskiego podwórka.” Jeśli nie mamy plasteliny możemy zrobić masę solną https://youtu.be/ljIP06Xfbpg
Plastelina, małe koraliki (nasionka pieprzu) do wykonania oczu, przykrywka od pudełka kartonowego, np. po papierze ksero lub po butach.
Dziecko wybiera kolor plasteliny i lepi dowolne figurki zwierząt gospodarskich. Prace umieszcza w zagrodzie zrobionej z przykrywki z pudełka kartonowego. Figurki z masy solnej możemy pokolorować najlepiej na drugi dzień.
?Pamiętajcie o myciu rączek i o sprzątaniu.
?Zabawa ruchowa z elementem marszu –do piosenki ,,Krok za krokiem” https://youtu.be/0HV4QZ7y2DI. Spróbujcie policzyć kaczuszki.

?Skorzystajcie z memory -układanek. Rodzice pamiętajcie o czasie, żeby było nie za długo, umawiamy się trzy rundy i kończymy https://eprzedszkolaki.pl/gry-edukacyjne/przyroda-wokol-nas/68/memory-zwierzeta-gospodarskie.


?Zobaczcie, kto odwiedził zwierzęta na wsi poznajecie, to nasz znajomy miś Bruno. Ciekawa jestem, co słychać u Seweryna. Mam nadzieję, że czytacie mu bajki przed snem.
Dla chętnych obrazek do pokolorowania lub narysujcie sami misia Seweryna z Waszym ulubionym zwierzątkiem z wiejskiego podwórka.


?Dzisiaj jest dzień z liczeniem zachęcam do zabaw z liczeniem ,,Zwierzęta na farmie’’
https://youtu.be/5umLOhfZGlM
?W nagrodę jeśli rodzice stwierdzą, że byliście dzisiaj super! Mogą włączyć Wam ulubioną bajkę https://youtu.be/l747VONLwbE