26.03.2020, czwartek

Zajęcia dydaktyczne

Witam was i zapraszam na kolejne zabawy. Dzisiaj pobawimy się z kotkami. Pamiętacie jak pani Ania przyniosła patyki, na których były szare kuleczki i jak na spacerze je oglądaliśmy. Przypomnijcie sobie oglądając filmik https://youtu.be/vvMUpAqXt1c , chyba że macie bazie w domu i możecie je obejrzeć i dotknąć . Rodzice mogą Wam przeczytać wiersz
B. Szelągowskiej ,,Kotki i kotki”

Mleka nie piją
i nie biegają.
I- jak to kotki
futerka mają.
Lecz -dziwna sprawa
– na drzewie rosną:
szare puchate…
I tylko wiosną!
Patrzcie – na stole
wazon z baziami!
A gdzie są kotki?
Zgadnijcie sami!

Porozmawiajcie na temat wierszyka. Dlaczego bazie na wierzbie nazywamy kotkami( szare, puszyste, miękkie itp.). Przypomnijcie kiedy o jakiej porze roku pojawiają się na wierzbie.

Po naśladujcie kotki: kotki chodzą na czworakach, piją mleczko, ćwiczą język wycierając nim usta, robimy koci grzbiet.

Praca plastyczna ,,Wiosenne kotki”. Przygotowujemy karton -wszystko jedno w jakim kolorze, brązową kredkę lub farbę, klej, gazetę lub papier toaletowy, kredki. Na kartonie rysujemy lub malujemy gałęzie(patyki). Z papieru lub gazety ugniatamy małe kulki to będą nasze kotki. Przyklejamy kotki do gałązek. Pamiętamy, że klej nakładamy jednym palcem ,,babciom” czyli wskazującym. Możecie dorysować motylki, pszczółki. Nie chcę słuchać nie umiem, każdy potrafi i próbuje. Policzcie bazie na każdej gałązce. Brawo! Zachowajcie pracę i przynieście do przedszkola. A teraz posprzątajcie bałagan po skończonym zajęciu.

Pamiętajcie o dokładnym myciu rąk!

Zaśpiewajcie piosenkę ://youtu.be/eXTBJkvsWsk pamiętajcie o ruchu przy niej.