27.03.2020, piątek

Zajęcia dydaktyczne

Witam Was jak tam wasze kotki. Błażejek razem ze swoim bratem wykleili piękne bazie. Dziękuję za zdjęcia jest to dla mnie sygnał, że jesteśmy trochę pomocni. A co dzisiaj ? Przywitajmy się piosenką https://youtu.be/qhvS9qq8_g8 .

Ja już założyłam zielone hodowle w domu, zasadziłam cebulę i zasiałam nasiona kwiatów w doniczkach, kiedy wyrosną przesadzimy je razem do naszego przedszkolnego ogródka. Będziemy mieli dużo pracy, bo zasiałam 10 doniczek. Policzcie z rodzicami lub ze starszym rodzeństwem ile macie doniczek z kwiatkami w waszym domku.

Załóżcie wiosenną hodowlę szczypiorku https://rytmynatury.pl/jak-wyhodowac-szczypiorek-tak-dla-z…/ lub fasoli https://www.youtube.com/watch?v=yztFDxDw2rQ . Możecie po prostu zasadzić cebulę do doniczki z kwiatami i zobaczycie co z niej wyrośnie, musicie o nią dbać- podlewać tylko nie za dużo. Muszę Wam powiedzieć, że roślinki żeby rosnąć potrzebują wody, światła czyli słoneczka i odpowiedniej temperatury, pamiętacie, że zimą kiedy jest niska temperatura rośliny nie rosną. Przygotowałam dla Was karty pracy ttps://podrecznikarnia.pl/nauczyciel/edukacja-domowa.html 3 latki część I str.22, część II str.27. Kolorujemy cebulę, słoneczko, chmurkę i kropelki deszczu. Zadaniem dzieci jest wskazanie- ,,czego roślinka potrzebuje, aby żyć, rosnąć”. Słoneczko, chmurkę i deszczyk wycinamy i naklejamy nad pokolorowaną cebulą. Kto nie może wydrukować- rysuje ,,czego roślinka potrzebuje żeby rosnąć”. Przypominam o utrwalaniu kolorów( żółty jak słoneczko szukamy przedmiotów w tym kolorze) i zabawach w ich poszukiwanie w domu. Nie zapomnijmy o zdrowym odżywianiu- próbujemy szczypiorek, zjadamy owoce i warzywa, które dostarczają nam witaminek. Zachęcajmy dzieci do próbowania, wiem że to trudne, ale zawsze warto spróbować.

Oczywiście dzieci sprzątają po wycinaniu. Pamiętaj rodzicu-,,Pomagaj ale nie wyręczaj!”.

Super! Dzisiaj mieliście dużo pracy. Pięknie pracowaliście, a teraz poruszamy się i zaśpiewamy piosenkę, którą już ze mną śpiewaliście ,,Dżungla” https://youtu.be/ZpslBSmV7Lg

Spotykamy się za dwa dni, bo jutro sobota, a później niedziela. Pamiętajcie o posprzątaniu swojego pokoju.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

J. angielski

Witamy się – zaśpiewaj piosenkę
https://www.youtube.com/watch?v=fN1Cyr0ZK9M

Poznajemy nową piosenkę. Posłuchaj i zaśpiewaj
https://www.youtube.com/watch?v=eBVqcTEC3zQ

Pożegnaj się- Bye bye song
https://www.youtube.com/watch?v=PraN5ZoSjiY

Good Luck
Love
Mrs Zuzia
xxx

Zajęcia logopedyczne