„Wizyta Strażaków OSP Choszczewo w Przedszkolu”

Dnia 6 maja na zaproszenie nauczycieli, do naszego przedszkola zawitali  Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choszczewie. Ta wizyta była nie tylko ekscytującym wydarzeniem, ale także edukacyjnym doświadczeniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci miały okazję poznać sprzęt niezbędny do gaszenia pożarów oraz z bliska przyjrzeć się wyposażeniu samochodu strażackiego. Mogły nawet poczuć się jak prawdziwi strażacy, biorąc udział w różnych aktywnościach.

Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań strażakom, którzy z wielką chęcią odpowiadali na każde z nich. W szczególności dziewczynki były zachwycone obecnością pani strażaczki i zainspirowane do wyboru tego zawodu. W trakcie wizyty dzieci miały okazję doskonalić swoje umiejętności, np. poprzez celne strącanie pachołków wodą, czekając cierpliwie na swoją kolej. Dodatkowo, przedszkolaki zapoznały się z ubiorem strażaka i zrozumiały, jak istotne jest bezpieczne wejście do zadymionych pomieszczeń podczas ratowania życia. Na zakończenie strażacy przygotowali dla dzieci pokaz z użyciem wody, co dodatkowo rozbawiło i zachwyciło nasze dzieci.

W podziękowaniu za poświęcony czas i cenny przekaz edukacyjny, dzieci i nauczyciele wręczyli strażakom z OSP Choszczewo podziękowanie oraz maskotkę misia, która ma przynosić im szczęście w ich heroicznej służbie. Miś z dumą zajął swoje honorowe miejsce w wozie strażackim.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Choszczewo za ich zaangażowanie i inspirujące przesłanie przedszkolakom, które może kształtować przyszłych bohaterów ratujących życie.