Mali badacze

W ostatnim tygodniu lutego w grupie Sówek rozkwitała kreatywność i ciekawość. To był czas eksperymentów i odkryć, a przy tym świetnej zabawy. Świętowaliśmy „Dzień Dinozaura”, podczas którego przedszkolaki przyniosły ze sobą z domu książki, encyklopedie oraz figurki dinozaurów, wykazując się imponującą wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń i ich życia. Razem tworzyliśmy rodziny dinozaurów, liczyliśmy, porównywaliśmy ich ilość, a także wspólnie budowaliśmy szkielet dinozaurów, bawiąc się w paleontologów.

Nie zabrakło również fascynujących eksperymentów, takich jak tworzenie wulkanu z wody, octu, sody oczyszczonej i barwnika czerwonego. Przeprowadziliśmy także eksperyment z pompowaniem balona na butelce, który pozwolił nam zrozumieć, dlaczego zachodzi ten efekt. Mieszaliśmy kolory farb, wykorzystując przy tym nasze umiejętności matematyczne. Cały tydzień był niezwykle intrygujący i dostarczył dzieciom wiele zrozumiałej wiedzy, idealnie dopasowanej do ich wieku przedszkolnego.