Obchody Święta 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie poprzez zaśpiewanie hymnu Polski i recytowanie wiersza ,,Barwy ojczyste”.

https://photos.app.goo.gl/spq2QU17NjCCpkxj6
https://photos.app.goo.gl/Nzes1DAyBKTUsqB89
https://photos.app.goo.gl/DV42jdqGF2BFAne28

Dzień Ziemi

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Dzieci zobaczyły jak wygląda Nasza Ziemia. Dowiedziały się również dlaczego tak ważne jest sprzątanie śmieci z naszego otoczenia. Na koniec wykonały pracę plastyczną- malowanie rosnącymi farbami planety Ziemi.

Segregujemy

Dziś poznaliśmy zasady segregacji odpadów. Wiemy już które odpady muszą trafić do danego pojemnika: żółty- metale i tworzywa sztuczne, zielony- szkło, niebieski- papier. Sami wykonaliśmy pojemniki na odpady. Segregowanie jest fajne 🙂 .

Siejemy rzeżuchę

Dziś założyliśmy własną uprawę rzeżuchy. Będziemy dokładnie obserwować, jak z nasionek wyrastają małe korzonki. Następnie zobaczymy zielone kiełki. Musimy pamiętać aby każdego dnia podlewać rzeżuchę.

Kiermasz Wielkanocny

W naszym Przedszkolu odbywa się kiermasz świąteczny. Rodzice mogą zakupić liczne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci jak również upieczone przez nie babeczki i chleb. Zebrana kwota będzie przeznaczona na doposażenie placu zabaw Punktu Przedszkolnego w Hamentowie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wezmą udział w tak ważnym wydarzeniu.

Aktywni na powietrzu

Piękna pogoda i trzeba to wykorzystać. Świetnie bawiliśmy się na powietrzu wykorzystując do zabawy chustę animacyjną. Następnie postanowiliśmy posiać zboże – fajne doświadczenie. Będziemy obserwować proces wzrostu ziarenek.

Powitanie wiosny 

21 marca przedszkolaki obchodziły pierwszy dzień wiosny.💐 Zgodnie z tradycją dzieci wykonały kukiełkę Marzanny z ekologicznych materiałów, a następnie udały się na spacer żegnając zimę. Dzieci pożegnały się z Marzanną w lesie przywołując wiosnę piosenką.💐😊