Listopad

Jesienne nastroje

W tym tygodniu dzieci poznają jesienną pogodę. Przekonają się, że jesienią nie tylko pada deszcz lecz również świeci słonko. Zdobędą pomysły na świetną zabawę w jesienną szarugę.

Dbamy o zdrowie

W kolejnym tygodniu dzieci dowiedzą się jak należy prowadzić zdrowy tryb życia oraz jak opiekować się gdy ktoś jest chory.

Moje domowe zwierzątko

W trzecim tygodniu listopada porozmawiamy na tematy zwierzątek domowych. Kto może być najlepszym przyjacielem człowieka. Jakie mamy prawa i obowiązki.

Urządzenia elektryczne

W ostatnim tygodniu listopada omówimy urządzenia elektryczne znajdujące się w naszych domach. Dzieci dowiedzą się co to jest źródło energii i do czego jest nam potrzebny prąd.


Październik

Jesień w sadzie

W tym tygodniu dzieci poznają owoce, które rosną w Polskim sadzie oraz owoce egzotyczne.

 Jesień na działce

Dzieci poznają warzywa. Dowiadują się jakie potrawy można zrobić z warzyw.  

O sobie samym

Poznajemy emocje. Uczymy się pozytywnych zachowań. Używamy słów: proszę, przepraszam i dziękuje.

Nasze zmysły

Wskazujemy części ciała. Odgadujemy odgłosy z naszego otoczenia.


Wrzesień


Witajcie w przedszkolu!

W tym tygodniu dzieci zapoznają się z budynkiem przedszkola; poznają sale w których będą spędzały dzień. Będzie to czas na zapoznanie się z nowymi kolegami i koleżankami. Poznanie swoich imion, ulubionych zabaw oraz wspólne spędzanie czasu.

Droga do przedszkola

W drugim tygodniu września przedszkolaki nauczą się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, poznają  wygląd samochodów specjalistycznych oraz będą uczyły się zachować bezpieczeństwo przebywając  w pobliżu jezdni.

Nadeszła jesień

Zapoznanie dzieci ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w czasie jesieni.  Pobudzenie kreatywności oraz ekspresji twórczej w barwach jesiennych. Korzystanie z dobrej pogody podczas grzybobrania.

Co robią zwierzęta jesienią?

Wprowadzenie dzieci w świat leśnych odgłosów oraz mieszkających w lesie zwierząt. Obserwacja zwierząt leśnych w ich środowisku naturalnym. Rozwijanie mowy. Uwrażliwianie dzieci na piękno panującej pory roku.