Andrzejkowe wróżby.

Na Andrzeja wróżymy. Poznajemy nasze ludowe tradycje, bawiąc się wesoło! Przybyła do nas Czarownica z Łysej Góry wraz z kotem Baltazarem i razem z nimi wróżyliśmy.

Dzień Misia

Chyba każdy z nas ma swojego ulubionego misia.
25 listopada świętowaliśmy z naszymi misiami w przedszkolu. Opowiadaliśmy o misiach, dowiedzieliśmy się skąd ten miś. W tym dniu łowiliśmy ryby jak misie i przyklejaliśmy misiowi guziczki, i pozowaliśmy w super ,,misiowej foto budce” przygotowanej przez Misie, które są
w maluszkach- zobaczycie na zdjęciach. Wiecie, że w święto misiów, nasza Pani też świętowała i dostała od nas prezent. My też dostaliśmy upominki zakupione z funduszy Rady Rodziców. Dziękujemy !
Dzieci, które przygotowały prace na konkurs otrzymały dyplomy i słodki upominek. Nasze Panie powiedziały, że prace na konkurs wykonaliśmy przecudnie!

Gify z misiem przytula - 30 uroczych animowanych obrazów za darmo

Przedszkole Pamięta

Szkoła pamięta... - Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego  w Krakowie

W ramach akcji ,,Szkoła pamięta” : odwiedziliśmy parafialny cmentarz i złożyliśmy symboliczny kwiat oraz zaświeciliśmy znicz dla żołnierzy, którzy zginęli podczas II wojny światowej; przygotowaliśmy prace plastyczne na temat świąt zadusznych; obejrzeliśmy również prezentację multimedialną – 11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

11 listopada

Kolejny rok świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. Pojawił się w naszej sali patriotyczny kącik książki, z pomocą naszych pań wykonaliśmy kokardy narodowe oraz dekoracje na korytarz. Dziękujemy Mamusi Zuzi za podarowane balony w barwach ojczystych. O godzinie 11.11 wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami i naszymi paniami w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Listopadowe urodzinki

W listopadzie swoje urodzinki obchodzi Antoś oraz Igor. Wszystkiego co najlepsze
w dniu 5 urodzin chłopaki !

Kartka na 5 urodziny dla chłopca z piłkami i ciężarówką | Urodziny Ślub  Chrzest Imieniny 18-tka

W listopadzie urodziły się Marysia i Ania, urodziny obchodzą nawet tego samego dnia. Spełniajcie marzenia dziewczynki.

Kartka na 5 urodziny dla dziewczynki GM 690 - Armin Style | Sklep EMPIK.COM

W listopadzie obchodziliśmy zaległe urodzinki Hani. Zdrówka i wszystkiego naj…

Zdrowe śniadanie

Dzień Zdrowego Śniadania obchodzimy 8 listopada.

Święto, to jest nowym dniem w naszym kalendarzu, drugi rok przygotowujemy sami zdrowe śniadanie. W tym roku połączyliśmy ten dzień z realizacją ogólnopolskiego programu ,,Skąd mamy produkty ekologiczne”.

Wycieczka do Łodzi

Dzisiaj pojechaliśmy na wycieczkę do ,,Baśniowej Kawiarenki” na przedstawienie pt. ,,Ada i Kosmitek”. Jak to w kawiarence , było ciasteczko i soczek, i super przedstawienie, dowiedzieliśmy się również ,,co nie co” o teatrze- lalkach, scenografii, rekwizytach. Drugim etapem wycieczki były zabawy na sali zabaw w Konstantynowie Łódzkim. Dziękujemy Paniom pracującym ,,Na fali” za super zabawę! Można w 100% stwierdzić, że się wycieczka udała. Czekamy już na następną.

Bezpieczny przejazd

Dzisiaj w ramach kampanii społecznej ,,Bezpieczny Przejazd” razem z Panią Anią jedną z bohaterek animacji edukacyjnej pt.: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”, poznaliśmy podstawowe zasady przekraczania przejazdów kolejowo- drogowych, poznaliśmy znaki a także dowiedzieliśmy się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Dla utrwalenia zdobytych wiadomości każdy przedszkolak otrzymał kolorowanki, kredki i inne gadżety. Cała nasza grupa ponadto dostała grę
i piłkę do wspólnych zabaw.

Pieczenie ciasta!

Dzisiaj zrobiliśmy ciasto. Sami odczytaliśmy przepis i według niego zrobiliśmy dyniowe ciasto, smakowało wyśmienicie. Poznaliśmy również zwyczaje, w których główne dekoracje stanowią dynie i dostaliśmy cukiereczki od Pani Zuzi.