Majowa łąka

Łąka to bogactwo roślin i owadów, mogliśmy się o tym sami przekonać podczas wycieczki na łąkę. Zebraliśmy rośliny do zielnika. Majową łąkę tworzyliśmy w pracy plastycznej. Zgadnijcie czym malowaliśmy mniszka lekarskiego?

Zajęcia z jogi

Dziękujemy Mamusi Anielki z grupy 4-latków za przeprowadzenie dla nas ćwiczeń z jogi. Było super !

Ważny gość w przedszkolu

W piątek 13 maja do naszego przedszkola przyjechał dziwny pojazd. Okazało się, że to Tatuś naszego kolegi Igorka -ratownik z JW Nr1551 Sieradz. Przeprowadził dla nas pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z jednoczesną elementarną nauką zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i dodatkowe atrakcje.

Wycieczka do Skansenu Lokomotyw i do Kina Ratusz

Dzisiaj pojechaliśmy zwiedzać Skansen Lokomotyw w Karsznicach podczas oczekiwania na Pana Przewodnika ćwiczyliśmy równowagę i rozwijaliśmy pojemność płuc przy dmuchaniu dmuchawcy. Pan Przewodnik pięknie opowiadał o starych lokomotywach, które są ogromne. Drugim etapem wycieczki było kino i bajka ,,Igrzyska zwierzaków”. Nasze panie powiedziały, że w kinie byliśmy bardzo grzeczni.

Teatrzyk ,,Gucio Zaczarowany”

10 maja do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru Bajka z przedstawieniem ,,Gucio Zaczarowany”. W tym dniu odwiedziły nasze przedszkole nowe przedszkolaki, które od września przyjdą do grupy maluchów, ciekawi jesteśmy, czy będzie to grupa Motylków, musimy się zapytać naszej Pani Kasi.

Poznajemy naszą miejscowość

W tym krótkim tygodniu majowym dwa razy wybraliśmy się na wycieczkę po naszym Szadku. Wiemy gdzie Urząd Pocztowy, Straż Pożarna, Przychodnia Lekarska i Weterynaryjna, Młyn, Szkoła Podstawowa i gdzie urzęduje Pan Burmistrz, Kościół Parafialny, przespacerowaliśmy się brukowanymi uliczkami naszego miasteczka. Tego na pewno nie wiedzieliście, że u nas w Szadku jest takie miejsce gdzie można obejrzeć papugi, burunduki czyli wiewiórki syberyjskie, bażanty ozdobne, kanarki, kolorowe rybki jest tam jak w mini-zoo. Dziękujemy Panu Julkowi, że mogliśmy odwiedzić, to piękne i ciekawe miejsce. Wykonaliśmy prace na konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej.

Chronimy przyrodę.

W ciągu całego tygodnia mówiliśmy o ochronie przyrody, wiemy co my przedszkolaki możemy zrobić dla przyrody. Znamy zasady ekologa, potrafimy segregować śmieci. Zorganizowaliśmy zielony dzień, były zagadki zapachowe, dotykowe, skakanie na zielonej piłce, dmuchanie na zielone żabki i czarowanie koloru zielonego.

Pamiętacie! Już sadziliśmy kwiaty wokół przedszkola w ramach akcji ,,Zielona Niepodległa”, dzisiaj ukwieciliśmy cały teren wokół przedszkola: skrzynki, rabaty, ogródek. Dziękujemy rodzicom za zakupione kwiaty i te wykopane z ogródka. Zawsze możemy na Was liczyć !

Praca ogrodnika wcale nie jest łatwa. Teraz tylko musimy pamiętać o podlewaniu.

Konkursy

Nasze koleżanki z grupy brały udział w konkursach. Pola w konkursie recytatorskim organizowanym przez MGOK w Szadku, a Amelka w konkursie plastycznym organizowanym w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała.

Wielkanoc !

U nas przygotowania do świąt rozpoczęliśmy już w zeszły piątek. Poznawaliśmy tradycje wielkanocne i robiliśmy świąteczne ozdoby. Piękne prace nam wyszły ! Trzy lata jesteśmy w przedszkolu a dopiero pierwszy raz przedświąteczny czas spędzaliśmy razem w grupie. Pamiętajcie przedszkolaki świąteczne jajeczko zjadamy dopiero po śniadaniu wielkanocnym.

Wielkanocny zając przez pola pomyka
Wiosny jest symbolem – krajobraz rozkwita.
Wpadł już do ogródka i choć tchu brakuje
Świąteczne życzenia szybko recytuje:
Alleluja wesołego, pysznego święconego,
Dyngusa mokrego i spokoju wszelkiego!!!

życzą przedszkolaki z grupy Motylki
wraz z wychowawczyniami : Olą i Kasią oraz Bożenką