„Czarnoksiężnik z krainy Oz”-wycieczka do Teatru Miejskiego w Sieradzu

16 kwietnia przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Hamentowie udały się na wycieczkę do Teatru Miejskiego w Sieradzu, na spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Główną bohaterką okazała się być dzielna i odważna Dorotka, która przemieniała życie istot napotkanych po drodze, przywracając im wiarę w siebie i we własne możliwości. W towarzystwie tchórzliwego Lwa, Stracha na Wróble i Blaszanego Drwala, wędrowała przez nieznane, poszukując drogi do prawdy. Podążając za swoim celem, zaprowadziła ich aż do wielkiego Czarnoksiężnika Oza, pragnąc uzdrowienia dla nich oraz szczęścia dla samej siebie. Dorotce w tej niezwykłej wyprawie towarzyszyły także dzieci obecne w teatrze, które miały okazję choć na chwilę wcielić się w rolę aktorów na scenie. Ta wspólna przygoda na spektaklu okazała się dla najmłodszych niezwykłą atrakcją, a maluchy z grupy Słoneczka zasługują na wielkie brawa za swoją wytrwałość, zwłaszcza że dla wielu z nich była to pierwsza wyprawa autokarem.

„Figle Pana Bałagana”- Teatr Magik w przedszkolu

Nasz przedszkole miało niezwykłą przyjemność gościć Tetr Magik ze spektaklem „Figle Pana Bałagana”. Temat przedstawienia idealnie wpisywał się w świat dziecięcych zabawek, które po wspólnej zabawie często nie znajdowały swojego miejsca. Pan Bałagan okazał się być mistrzem chaosu zarówno na scenie, jak i w przedszkolu. Ale to właśnie jego figle sprawiły, że dziecięca radość, nadała spektaklowi niezwykły urok.

Atmosfera była przepełniona śmiechem i ekscytacją, a radość maluchów sprawiła, że każdy moment był jeszcze bardziej porywający. Tetr Magik zdołał w magiczny sposób połączyć świat teatru z codziennymi doświadczeniami dzieci, tworząc niezapomnianą przygodę, która rozświetliła twarze wszystkich obecnych.

Na wsi

Wiemy jakie zwierzęta możemy spotkać na wsi i potrafimy wydoić szaloną krowę !

Wielkanoc

Przygotowaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Owies i rzeżucha zasiane, dekoracje zrobione, jajka znalezione i zjedzone.

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz bardzo mokrego dyngusa życzą Pszczółki wraz z wychowawczyniami.

Mały Miś

Zakończyliśmy wędrówkę Misia w ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji zadania.

„Dzień wody”

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, że na mapie kolor niebieski symbolizuje wodę. Omawialiśmy również różne właściwości wody, takie jak smak i wygląd. Aby lepiej zrozumieć, jak woda działa, przeprowadziliśmy doświadczenie polegające na rozpuszczeniu cukru w szklance z zimną i ciepłą wodą. Razem z dziećmi dyskutowaliśmy, gdzie cukier rozpuścił się szybciej i dlaczego. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, że woda jest niezwykle ważna dla życia ludzi, roślin i zwierząt, dlatego nie wolno jej marnować. Omówiliśmy również obieg wody w przyrodzie, aby zrozumieć, jak istotną rolę odgrywa w ekosystemie.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, aby podsumować swoją wiedzę na temat wody i jej znaczenia dla naszego życia i środowiska.

„Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa-Dzień Kolorowej Skarpetki i Powitanie Wiosny”

21 marca w naszym przedszkolu było pełne wyjątkowych wydarzeń. Obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem -„Dzień Kolorowej Skarpetki”, a także powitaliśmy wiosnę.

Dla grupy Sówek, dzień ten stanowił okazję do zgłębienia tematu zespołu Downa. Wcześniej, poprzez lekturę książeczki „Tajemnica znikających ciasteczek – Zespół Downa” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej, dzieci mogły poznać w przystępny sposób istotę tego zespołu oraz zrozumieć, że osoby z nim związane doświadczają tych samych uczuć co wszyscy inni. Wykorzystaliśmy kolorowe paski, aby wizualnie przekazać dzieciom informacje na temat genetycznej różnorodności. Każda para kolorowych pasków symbolizowała różne aspekty ludzkich cech, co uczyniło zajęcia ciekawe i angażującą. Poprzez pracę z kolorowymi paskami dzieci mogły lepiej zrozumieć pojęcie „para”, wyliczać na przykład, ile kółeczek stanowi 5 par oraz utrwalić kolory w Polskim Języku Migowym. Dodatkowo, aby wyrazić solidarność z osobami z zespołem Downa, zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola założyli w tym dniu skarpetki nie do pary.

Równocześnie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Zgodnie z tradycją, pożegnaliśmy Marzannę wykonaną z ekologicznych materiałów. Podczas tej aktywności dzieci śpiewały piosenki i cieszyły się z nadchodzących oznak wiosny. To był magiczny dzień dla nas wszystkich, pełen wiedzy, empatii, tolerancji  i radości.