„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

Nasze przedszkole odwiedziły Panie z  Miejskiej i Gminnej Publicznej Biblioteki w Szadku z okazji Dnia Głośnego Czytania. Panie przeczytały dzieciom wiersze i zagadki  Joanny  Porazińskiej oraz opowiedziały dzieciom o swojej pracy w bibliotece. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcony czas.

„6 URODZINY OLIWKI”

Droga Oliwko, gratulacje z okazji urodzin! Bądź zawsze miłą, uprzejmą i radosną dziewczynką, a przede wszystkim bądź zawsze sobą.  Ściskamy Cię mocno.

Dzień jabłka

Wiecie, że dzisiaj święto ma jabłko ! Dowiedzieliśmy, że ma ono witaminę C , potas i błonnik i to wszystko jest zdrowe. My bardzo lubimy jabłuszka z naszego przedszkolnego ogrodu, oczywiście umyte i najlepiej ostrugane przez nasze panie. Świętowaliśmy – był slalom z jabłkiem, myliśmy, kroiliśmy, nawlekaliśmy na sznurek jabłuszka, które będą się suszyć, wykleiliśmy jabłko plasteliną, obejrzeliśmy bajkę, z której dowiedzieliśmy się , że jeże wcale nie lubią jabłuszek.

Wizyta Pana Policjanta

W piątek odwiedził nas pan Policjant. Przypomniał nam zasady bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych, prawidłowego zachowania w obecności obcego psa oraz pokazał jaką pozycję należy przyjąć w razie ataku psa- pozycję żółwia.

„Spotkanie z Policjantem”

Przedszkolaki odwiedził Pan Policjant z Posterunku Policyjnego w Szadku, który przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa, a także przybliżył dzieciom jak wygląda praca policjanta. Do tej wizyty zarówno  dzieci starsze jak  i młodsze przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia realizowane w przedszkolu na temat bezpieczeństwa na placu zabaw, w przedszkolu jak również w ruchu drogowym. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami, które mogą napotkać w drodze do przedszkola. Dzieci dowiedziały się  również   jak należy się zachować gdy spotkamy osobę obcą czy  agresywnego psa. Największą jednak atrakcją dla dzieci okazał się samochód policyjny i włączenie sygnałów alarmowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Policji w Szadku za poświęcony czas naszym przedszkolakom.