Na razie nic tu nie ma. Zapraszamy wkrótce…

Obchody Święta 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie poprzez zaśpiewanie hymnu Polski i recytowanie wiersza ,,Barwy ojczyste”.

Powiatowy konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Dzieci z grupy „Słoneczek” wzięły udział w konkursie recytatorskim, który odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. Dzieci recytowały wiersze znanych autorów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Bożeny Formy. Przed przystąpieniem do konkursu została omówiona twórczość autorów wierszy prezentowanych przez dzieci. W konkursie wzięło 5 dzieci z naszego przedszkola. Wszystkim przedszkolakom biorących udział w konkursie bardzo serdecznie gratulujemy👏. Wyróżnienie w kategorii wiekowej „5 latki” otrzymała Zosia Sikała👏

Przedświąteczne wypieki

Podczas zajęć, przedszkolaki dowiedziały się, jakie są tradycje wielkanocne🐣. Z tego więc względu upiekliśmy chleb w naszym przedszkolu.🍞 Dzieci poznały cały proces przygotowania chleba do wypieku. Chleb był bardzo dobry i smakował wszystkim dzieciom 😊

Chciałbym być sportowcem

Zawody sportowe w grupie „Słoneczek”.🌞 Podsumowaniem tematu kompleksowego ” Chciałabym być sportowcem ” było wzięcie udziału przez przedszkolaków w zawodach sportowych zorganizowanych w grupie. Dzieci rozpoczęły swoją rywalizację rozgrzewką, następnie uczestniczyły w zabawach z elementami współzawodnictwa. Było bardzo emocjonująco i wesoło. 🏃‍♂️🏃‍♀️

Kiermasz Wielkanocny

W naszym Przedszkolu odbywa się kiermasz świąteczny. Rodzice mogą zakupić liczne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci jak również upieczone przez nie babeczki i chleb. Zebrana kwota będzie przeznaczona na doposażenie placu zabaw Punktu Przedszkolnego w Hamentowie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wezmą udział w tak ważnym wydarzeniu.

Jak dobrze mieć sąsiada.

„Jak dobrze mieć sąsiada”- Miedzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” Solidarni z Ukrainą W grupie Słoneczka poruszane są różne tematy rozmów, te przyjemne – łatwe oraz trudne. Został poruszony trudny temat – o aktualnie panującej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy. Pogadanka została przeprowadzona zrozumiałym językiem dla dzieci, nie zakłócająca ich poczucia bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły nasze Polskie symbole narodowe, ale również poznały kolory flagi i wysłuchały hymnu Ukrainy. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – serca w barwach Polski🇵🇱 i Ukrainy🇺🇦.

Aktywni na powietrzu

Piękna pogoda i trzeba to wykorzystać. Świetnie bawiliśmy się na powietrzu wykorzystując do zabawy chustę animacyjną. Następnie postanowiliśmy posiać zboże – fajne doświadczenie. Będziemy obserwować proces wzrostu ziarenek.

Dzień wody

Dzień Wody 22 marca przedszkolaki obchodziły Dzień Wody. Dzieci poznały rolę wody jako niezbędnego elementu życia ludzi, roślin i zwierząt. Poprzez eksperymenty z wodą sprawdziły rozpuszczalność niektórych produktów spożywczych. Dowiedziały się również, że na kuli ziemskiej dominuje kolor niebieski co oznacza zdecydowaną przewagę mórz, oceanów, jezior i rzek. Przy okazji dzieci przeliczały kropelki wody określając stronę prawa i lewą. Na zakończenie zajęć wykonały taniec do muzyki Batii Strauss.

Powitanie wiosny

21 marca przedszkolaki obchodziły pierwszy dzień wiosny.💐 Zgodnie z tradycją dzieci wykonały kukiełkę Marzanny z ekologicznych materiałów, a następnie udały się na spacer żegnając zimę. Dzieci pożegnały się z Marzanną w lesie przywołując wiosnę piosenką.💐😊