Ramowy rozkład dnia

06.30 – 08.00

Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp.

08.00 – 08.30

To czas na gimnastykę poranną i zabawy ruchowe. Po zabawach ruchowych idziemy do łazienki. Korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

08.30 – 8.50

Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko jest nie tylko zdrowe ale i smaczne.

08.50 – 09.00

Myjemy zęby i wspólnie z naszą Panią przygotowujemy się do zajęć dydaktycznych.

09.00 – 10.15

To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki.

10.15 – 11.15

Świeże powietrze to zdrowie, dlatego jest to czas na zabawy na podwórku przedszkolnym, gdzie rozwijamy swoją wyobraźnię tworząc wspólnie różne budowle. Spacerujemy po najbliższym otoczeniu i nie zapominamy o zabawach ruchowych.

11.15 – 11.30

To czas na przygotowanie do obiadu. Dyżurni pomagają pani woźnej w nakryciu stolików i przygotowaniu ich do posiłków. Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych: smacznego i dziękuję.

11.30 – 12.00

Zjadamy pyszne zupy i drugie dania oraz bogate w witaminy surówki przygotowane przez panie kucharki.

12.00 – 14.15

Teraz czas na odpoczynek. Młodsze dzieci uczą się samodzielnie rozbierać i składać swoje ubranka, potem kładą się na leżaczki i zwykle szybko zasypiają. Natomiast grupy starsze czas ten przeznaczają na spokojną zabawę, powtarzanie i utrwalanie wiadomości zdobytych na porannych zajęciach oraz na zabawy na świeżym powietrzu.

14.15 – 14.30

Sprzątamy zabawki, nie zapominamy o zabawach ruchowych i przygotowujemy się do podwieczorku.

14.30 – 14.50

Zjadamy smaczny podwieczorek – najczęściej są to jogurty, owoce, warzywa albo coś słodkiego.

14.50 – 16.00

Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych wciągu całego dnia. Pamiętamy też o zabawach ruchowych.