„Matematyka jest ciekawa”

W grupie Sówki dzieci angażują się w różnorodne aktywności podczas codziennych zajęć. Ostatnio skupialiśmy się na rozwijaniu umiejętności liczenia w zakresie 7 i więcej. W trakcie tych zajęć korzystaliśmy z różnorodnych narzędzi, takich jak spinacze do bielizny, korale czy zabawki, które nie tylko wspomagały rozwój motoryki małej, ale również pomagały kształtować prawidłowy chwyt pisarski. Dodatkowo, praktykowaliśmy umiejętność porównywania ilości, poprzez określanie, co jest więcej, a co mniej, a co jest tyle samo, wykorzystując przy tym symbole większości i mniejszości. W ramach zajęć wykonaliśmy również grę matematyczną, która pozwoliła dzieciom utrwalić graficzną znajomość poznanych liczb.